İnsan Kaynakları | Şahsan Metal
[ İnsan Kaynakları ]

Tutkumuzu Paylaşacak İyi İnsanlar Arıyoruz!

Çalışanın en önemli kaynak olduğu bilinciyle, kurumsallaşma yolunda kuruluşun ihtiyacı olan kanuni ve yasal şartları yerine getirerek, çalışanlarını bilgilendirmek, yetiştirmek ve gerekli olan şartları sağlamak. Mevcut çalışanların eğitim, bilgi konularında seviyeyi yükseltmek.

Çalışanlarımıza kendilerini huzurlu hissedecekleri çalışma ve yaşam alanları oluşturarak; öğrenen & öğreten, sürekli gelişen, ‘’mutlu çalışan’’ larımızla sektörün tercih edilen firma konumuna gelerek bunun devamlılığını sağlamak.

[ BÜYÜK, KÜÇÜK İŞ YOK ]

Nasıl Başvuru Yapacağım?

İşe alım politikamız, adaylara fırsat eşitliği sağlayacak ve onların en doğru şekilde istihdam edilmesine olanak verecek araç ve teknikleri kullanarak potansiyel ve yetenekli insan kaynağını şirketimize kazandırmaktır.

Her pozisyon için belirlenmiş yetkinlik ve temel bilgi/beceri setleri bulunmaktadır. İşe alım sürecinde, pozisyonun gerektirdiği nitelik ve yetkinliklerin adaydaki uygunluğu baz alınarak değerlendirme yapılmaktadır. Bu kapsamda ilgili pozisyonun niteliğine göre; çeşitli kaynaklardan ulaştığımız adaylar yine pozisyona göre belirlenmiş değerlendirme süreçlerine dahil olurlar. Her kademe için tanımlanmış İş Ailesi Yetkinlikleri’ne uygun olarak yetkinlik bazlı mülakat teknikleri kullanılmaktadır. Değerlendirme sürecimizde mülakatlara ek olarak pozisyonların seviyeleri ve ihtiyaçlarına göre kişilik analizi, İngilizce ve genel yetenek testleri, vaka uygulamaları ve değerlendirme merkezi uygulaması yer alır. Görüşme süreçleri olumlu sonuçlanan adaylarımıza referans kontrolünün ardından iş teklifi yapılmaktadır.

Tüm bu süreçte temel amacımız metal sektörüne ilgi duyan, işinde uzmanlaşmış, etrafına ve topluma karşı duyarlılığı yüksek, işine tutkuyla bağlı ve birlikte başarmaya inanan takım arkadaşlarımızın aramıza katılmasıdır.

İşe yeni başlayan tüm çalışanlarımızın, ilk gün itibariyle misyonumuzu, vizyonumuzu ve değerlerimizi öğrenmelerini ve hissetmelerini sağlamak amacıyla “Şahsanlı Olmak Programı” organize edilmektedir. İşe ve şirkete adaptasyon süreçlerini hızlandıracak eğitimler, üst yönetim tanışma toplantıları ve deneyim sohbetleri ile devam etmektedir.