Abkant ve Pres Büküm | CNC Büküm | Şahsan Metal
[ abkant/pres büküm ]

Daha İyi Bir İş Akışı Oluşturun

Pres/Abkant büküm birçok büküm türüne göre daha farklı çalışan prensibi taşır. Tonlarca ağırlıkta olan tezgahlı makineler yardımı ile büküm işlemleri gerçekleştirmek gereken durumlar sık sık karşınıza çıkabilir. Bu tür durumlarda bir çok büküm çeşidi size çözüm olmayabilir. Materyale istenilen formu vermek için ağır yükler ile yüksek basınçları bir araya getirmeniz gerekebilir bunun en öncü büküm şekli pres bükümdür. Yine aynı şekilde materyalin sağlamlığına kalınlık ve ölçümlerine uygun tezgahlar bulmanız ve bükümleri gerçekleştirmeniz gerekir. Bunun için pres büküm çeşididir en uygun türdür ve yine kendi içerisinde pek çok farklı şekilde büküm yapma özelliğine sahiptir.

Metal, çelik, alüminyum parçaların 3D formunda ısı ve dirence maruz kalmadan kalıcı şekil değiştirmesine eğme ve bükme denir. Şahsan-Metal olarak bütün büküm işlemlerimizi 3D tasarlıyoruz ve sizlere kaliteli hizmet sunuyoruz.

 

Pres/Abkant bükümde direnç ve dirence karşı gelen kısımlarda vardır iki şekilde v harfi şeklindedir ya da başka bir deyişle dişi v ve erkek v şekillerindeler bu şekilde olma sebepleri direnci yüksek bir basınçla materyale uygulamaktır. Birçok şekil oluşturabilir birden fazla türde boruyu bükme olanağı sağlar. Teknoloji gelişmesi ile yazılım ve bilgisayarlar da pres büküm alanına sıçramış ve büküm esnasında program ile makine arasında bir iletişim oluşur. 

Yazılıma el ile malzeme kalınlığı maddesi boyutları ve ne tür bir formal değişikliğe gidileceği anlatılır. Daha sonra ise yazılım bunu makine ye anlatır ve işlemler başlar gerekli tonaj gücü ve direnç bir araya gelir. Materyale uygulanan güç ile birlikte istenilen formal değişiklik materyal üzerinde görülür. Fazla direnç ve tonah gücünün materyali parçalayacağı gibi bu güç ve direncin az olması ise formal değişikliğin yarıda kesilmesi halinde ‘de görülebilir. Bunun için teknoloji ve yazılım kullanılarak daha net bir işlem ortaya çıkarılır.

Ayrıca bu işlemler 3D eğme bükme işlemi yapılacak metal parça da uzama ya da kısalma meydana gelmez, işlem sırasında eğme ya da bükme eylemleri metal parçaya nötr bir alan belirlemesini iletir ve metal parçada eğme ya da bükme işlemi sonucu kendiliğinden oluşan nötr alan ortaya çıkar nötr alan eğme ya da bükme alanına göre eğim gösterir. İşlem sırasında böylelikle metal parça üzerinde uzama veya kısalma meydana gelmez. Rahatlıkla istenilen şekil verilir ve tasarım planlı şekilde işlenmiş olur.

85

BÜKÜLME PAYI

Belirli bir açı ve yarıçapta bir büküm yapmak için gereken yassı sacın uzunluğu pay olarak bırakılır. 

75

METAL, ÇELİK, ALÜMİNYUM GERME

Dış tabakaları gerilir ve iç tabakalar sıkıştırılır.

85

METAL, ÇELİK, ALÜMİNYUM BÜKME

Bükme makinesinin uygulanmasının sonucu, istenen açıda sac veya metal malzeme bükülür.

[ BÜYÜK, KÜÇÜK İŞ YOK ]

Memnuniyet ve güven bir numaralı ilkemizdir.