3D Tel Büküm | Şahsan Metal
[ 3D tel bükmE ]

Hayal Ettiğiniz Tasarımı En İyi Şekilde Sunuyoruz

Metal parçaların ısı ve dirence maruz kalmadan kalıcı şekil değiştirmesine eğme ve bükme denir. Birden fazla alanda eğme ve bükme işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. İlk başta örnek olarak araç kaputları ya da araç kapıları olabilir. Araca gerekli alımı gücünü kazandıran tasarımdır ve bu tasarımı ise metal bükme ya da eğme işlemleri ile yapılıyor.

Birden fazla alanda iş parçalarının tasarım ve üretim alanında metal eğme ve bükme işlemleri uygulanmaktadır. Tabii kalıcı form değiştirecek eğme ve bükme işlemleri olduğu planlı şekilde yapılması şart arz eder.

Metal, çelik, alüminyum parçaların 3D formunda ısı ve dirence maruz kalmadan kalıcı şekil değiştirmesine eğme ve bükme denir. Şahsan-Metal olarak bütün büküm işlemlerimizi 3D tasarlıyoruz ve sizlere kaliteli hizmet sunuyoruz.

Eğme bükme işlemi yapılacak metal parça ‘da uzama ya da kısalma meydana gelmez, işlem sırasında eğme ya da bükme eylemleri metal parçaya nötr bir alan belirlemesini iletir ve metal parçada eğme ya da bükme işlemi sonucu kendiliğinden oluşan nötr alan ortaya çıkar nötr alan eğme ya da bükme alanına göre eğim gösterir. İşlem sırasında böylelikle metal parça üzerinde uzama veya kısalma meydana gelmez. Rahatlıkla istenilen şekil verilir ve tasarım planlı şekilde işlenmiş olur.

Metal parçaların açınım boyu hesabını yapar planlı şekilde işlemlere başlarız. Her zaman tecrübemize güveniyoruz ve işlemlerimize plansız başlamıyoruz. Şahsen Metal olarak planlama aşamasında itibaren işimize en özenli şekilde dikkat ve titizlik gösteriyoruz. Bükülen parçanın nötr ekseni, iç yarıçapı ekseni, açınım boyu gibi matematiksel işlemleri göz ardı etmeden her bir hesaplamayı ayrıntılı şekilde yapıyoruz. Usta çalışanlarımız ile makine gücünü bir araya getirdik sizler için özen ve güvenle çalışmaya devam ediyoruz. 3D Metal eğme ve bükme işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En güvenli ve en iyi şekilde işlemleri bitireceğimizi garanti ediyoruz. 

85

BÜKÜLME PAYI

Belirli bir açı ve yarıçapta bir büküm yapmak için gereken yassı sacın uzunluğu pay olarak bırakılır. 

75

METALİ GERME

Dış tabakaları gerilir ve iç tabakalar sıkıştırılır.

85

METAL BÜKME

Bükme makinesinin uygulanmasının sonucu, istenen açıda sac veya metal malzeme bükülür.

[ BÜYÜK, KÜÇÜK İŞ YOK ]

Memnuniyet ve Güven Bir Numaralı İlkemizdir.